Albums van week 18

ROOTS/FOLK
Jensen McRae – I Don't Know How But They Found Me!
I Don't Know How But They Found Me! is het tweede album van de Amerikaanse alt.folk singer-songwriter Jensen McRae en maakt de belofte van haar drie jaar geleden verschenen debuutalbum Are You Happy Now? volledig waar. Gezegend met een prachtige, emotievolle stem en een fijne hand van schrijven, brengt McRae elf foutloze liedjes die door producer Brad Cook ook feilloos worden ingevuld.
ROCK/POP
Sunflower Bean – Mortal Primetime
Met Mortal Primetime is het New Yorkse trio Sunflower Bean alweer aan hun vierde album toe. Waar de plaat met Champagne Taste behoorlijk stevig rockend opent en er ook meer momenten zijn dat indierock zich doet gelden, heeft indiepop toch de overhand, regelmatig zelfs met een folky ondertoon. Gekoppeld aan de heerlijke liedjes levert het de mooiste Sunflower Bean-plaat tot nu toe op.
BLUES/SOUL/JAZZ
Southern Avenue – Family
Maakte ik u een maand terug nog attent op de gospelfamilie Caldwell, die onder de hoede van mater familias Annie Caldwell moderne gospelsoul van hoge kwaliteit brachten, op Family laten de drie zussen Jackson (samen met gitarist/mede-componist Ori Naftaly Southern Avenue) een rootsy vorm van gospelblues horen die misschien nog wel mooier is. Zeker voor liefhebbers niet te missen.
WERELD
Rodrigo Leão – O Rapaz Da Montanha
De Portugese toetsenist en componist Rodrigo Leão zou u kunnen kennen uit de groep Madredeus. Solo heeft hij sinds midden jaren negentig al een hele zwik albums op zijn naam staan met O Rapaz Da Montanha als zijn jongste wapenfeit. Een rijke plaat met meerdere prachtige instrumentaaltjes, maar nog veel meer wonderschoon gezongen liedjes, is dit orkestrale Portugese folk/chansonpop op zijn allerfraaist.