Albums van week 17

ROOTS/FOLK
Julien Baker & Torres – Send A Prayer My Way
Hoewel zowel Julien Baker als Mackenzie Scott alias Torres beide uit de meer alternatieve singer-songwriter hoek afkomstig zijn, bedachten ze al bijna een decennium geleden om samen ooit een echt countryalbum te maken. Met Send A Prayer My Way is het nu zo ver en in plaats van allerlei countryklassiekers te coveren, schreven ze samen een dozijn uitmuntende countrysongs die ze hier perfect vertolken.
ROCK/POP
Tunde Adebimpe – Thee Black Boltz
Met zijn donkere soulstem geeft Tunde Adebimpe een unieke draai aan de avant-garde rock van TV On The Radio. Op Thee Black Boltz laat Adebimpe nu voor het eerst solo van zich horen op een voortreffelijk soulrockalbum dat misschien iets minder weerbarstig is dan de muziek van TV On The Radio, maar nauwelijks minder eigenzinnig en toch toegankelijker overkomt.
BLUES/SOUL/JAZZ
Adrian Younge – Presents Something About April III
Veertien dagen na zijn jongste Jazz Is Dead-album komt multi-talent Adrian Younge alweer met een nieuwe release, een derde deel van zijn psychedelische soulproject Something About April. Voor dit derde, Portugees gezongen (!) deel toog hij naar Brazilië om daar met een koor van lokale vocalisten deze orkestrale, sterk Braziliaans getinte psych-soulplaat op te nemen.
WERELD
Brain Damage x Emiko Ota x Mad Professor – Oide Oide
Oide Oide is de titel van een bijzondere samenwerking tussen de Franse muzikant/producer Brain Damage, de Britse dub-artiest Mad Professor en de Japanse vocaliste Emika Ota. Op basis van Japanse volksverhalen, gestoken in een hoogst ongebruikelijke post-dub jas, is met Oide Oide een uniek klinkend album gecreëerd dat minder ontoegankelijk is dan u wellicht denkt.