Uw ervaring op deze site wordt verbeterd door het gebruik van cookies.
× Sta cookies toe Meer informatie

Luistertip

ma 31 maart 2025

Albums van week 14

Luistertip

ROOTSFOLK

Alison Krauss & Union Sation – Arcadia

De recensent van dienst is in de komende Heaven maar matig te spreken over dit eerste album van Alison Krauss & Union Station in veertien jaar tijd, al schuift hij de schuld volledig op het conto van nieuwe mede-zanger Russell Moore, opvolger van Dan Tyminski. Persoonlijk vind ik echter dat er niets mis is met zijn zang. Dit is volgens mij gewoon een voortreffelijke terugkeer van deze gevierde bluegrassgroep.


ROCKPOP

Chris Church – Obsolete Path

Zo veelzijdig als op Obsolete Path heeft Chris Church nog op geen van zijn andere platen geklonken. Van folky singer-songwriter tot indierocker, 80's poprocker en klassieke powerpop gitaarheld, het zijn allemaal stijlen die Church hier voorbij laat komen en steevast vat in feilloze, melodieuze en toch pittige liedjes die hij zowel instrumentaal als vocaal perfect vorm geeft.


BLUES SOUL JAZZ

Butcher Brown – Letters From The Atlantic

Letters From The Atlantic is alweer het twaalfde album van het uit Richmond, Virginia afkomstige Butcher Brown en met ieder album lijkt de band weer nieuwe kleuren aan hun muzikale palet toe te voegen. Jazz, funk, soul, hiphop en al wat daar tussen past, wordt door deze heerlijke groep gevat in even verleidelijke als soepel klinkende liedjes die altijd boeien en nooit tot behang vervallen.


WERELD

Rita Donte – Ritual

Rita Donte werd op Cuba geboren, waar ze ook haar vroegste jeugd doorbracht, maar verhuisde vervolgens met haar ouders naar Mexico. Het maakte dat beide muziekculturen haar met de paplepel werden ingegoten. Dit hoor je terug in haar muziek, die op originele wijze Cubaanse en Mexicaanse elementen met elkaar vermengt.